Roma Rakamları Tablosu

Harflerin ve farklı sembollerin bir sayıyı temsil ettiği Roma Rakamlarının ezberi ya da öğrenilmesi çok zor değildir. Roma rakamları ile ilgili sitemiz tarafından sizlere sunulan tablo sayesinde Roma rakamlarını kolayca öğrenebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar ve istisnalar mevcuttur, bunları da sitemizde yer alan diğer bloglardan öğrenebilirsiniz. Roma rakamlarının kullanımında çok büyük sayılar zorluk çıkartabilir ancak bu tablo sayesinde bu sıkıntıyı da yok edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

5, 6 maddelik detaylar Romen rakamları ile ilgili gizemini koruyor ve bu detaylar sayesinde istisnalar da meydana çıkıyor. Roma rakamlarını sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız yalnızca tablo değil az önce belirttiğim detaylar kısmına da göz atmalısınız.

Roma Rakamları Tablosu

* Roma Rakamları, Romen Rakamları

Sponsor Bağlantılar

Roma Rakamları Tablosu” üzerine 16 yorum

  1. Aslında roma rakamları çok kolay.Ama yani yukarda dediği gibi;çok büyük sayı olunca zor oluyo.Birde ordaki yukarıya şöyle yazmışlar;roma rakamları çok kolaymış da hemen de yapılır mışda kafadan atıyolar.Birde kendileri yapsın da görelim bakalım kolaymıymış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.